Parex vs Nemateriālās Vērtības (reposte)

by

Atbildot uz lūgumu es varu mazliet iemest idejas par šo tēmu jauktā kārtībā:

a) Kas notika? Parex liquidity ratio (current assets divided by current liabilities) nokritās līdz 0.31 (mazākais atļautais lielums ir 0.3) un fuktuks pakratīja pirkstu un teica, ka būs slikti. Līdz ar to akcionāri aizskrēja pie valsts un lūdza tās palīdzību, lai tā garantē pareksa saistības. Valsts teica, okei garantēsim un pagaidām arī pārņemsim kontrolē visas jūsu akcijas.

b) Kapēc tā notika? Tapēc ka iepriekšējās nedēļās noguldītāji izņēma ārā ļoti daudz naudas no pareksa, kamēr pareksam nauda beidzās (un aizņemties no citām bankām tas nevar, jo tagad ir finanšu krīze un bankas vairs neviena otrai naudu nedod).

c) Kā tas ietekmēs vienkāršos cilvēkus (mani un tevi)? Nekā. Viss čiki. Ja cilvēki nesāks rīkoties muļķīgi un skriet uz bankām. Ja visi reizē skries uz bankām ārā ņemt naudu, tad problēmas varētu rasties arī Aizkraukles, Rietumu bankām un vēl dažai labai ukraiņiem piederošām bankām.

c.1) Vai vajag skriet uz bankām izņemt naudu? Nē, ja tev ir mazāk par 35k LVL kontā. Jo līdz tai summai valsts apdrošina visus mūsus depozītus vienalga kas notiek ar banku.

Bonusjautājumi un atbildes pārdomām:

zx) Kapēc Parex bankas akcionāri devās pie valdības pēc palīdzības, ja visas viņu akcijas par 2 latiem valsts pārņēma, kas viņi galīgi stulbi?! Nav K&K galīgi stulbi. Ja viņi neietu pēc palīdzības, tad šonedēļ pareks bankrotētu, un viņi dabūtu nulli. Savukārt, tagad valsts nogarantēja visu un viņi varēs dabūt (a) piķi par saviem 30% akciju, kas vēl palikušas viņiem bet ir ieķīlātas, un varbūt ka (b) viņiem ir pirmpirkuma tiesības uz savām akcijām atpakaļ no valsts pēc gada.

weis) Un nav nekādas konspirācijas teorijas? Ir viena laba teorija. Visu neteikšu, bet reku viens citāts no intervijas (“Uz jautājumu, vai tie bija rezidenti vai nerezidenti, kas aizplūda no bankas, Krasovickis atbildēja īsi, ka lielākoties tie bija rezidenti – pašvaldības un valsts uzņēmumi. Nerezidenti mazāk.” http://www.financenet.lv/nozares/bankas/article.php?id=195062 ) un tad vēl var palietot gūglsērču un salikt 2 un 2 kopā.

Advertisements

Birkas: , ,

2 Atbildes to “Parex vs Nemateriālās Vērtības (reposte)”

 1. valērijs Says:

  viss notika tā – andris sarunāja lai valsts/pašvaldības iestādes izņem naudu -> pareksam likviditāte zem jostas vietas -> valsts pārņem, andris uzvārās. nav gan skaidrs kā andris uzvarīsies, ja vērtspapīru cenas ir objektīvi nokritušas un pareksam jāatdod tas lielais sindicētais kredīts.

 2. dzanis Says:

  Nu gandrīz ir 2+2 kā 5. Nujā, vēl jāņem vērā, ka pagājušā pirmdienā tika nomainīta visa Hipotēku bankas padome uz nākamajiem 3 gadiem ar tautpartij pārstāvjiem, līdzato ir uzvārīšanās iespējas, jo pēc gada, kad valsts pārdos parex akcijas, lēmumu kam un kā un par cik tās pārdot pieņems šie cilvēki.

  Sindicētais kredīts netiks atdots, bet pagarināts ar valsts garantijām (aizdevēji teica, ka mierīgi var pagarināt uz ilgu laiku, ja valsts garantē).

  Nu re, es tagad esmu piedalījies mazliet konspirāciju atbalstīšanā un mazliet man par to kauns, bet tomēr veisam prieks 🙂
  Vēl es iepostošu kautko no macvspc un būs labi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: