Murrāšana jeb kas notiek dzīvoklī?

by

Murrāšana ir skaņa, kuru izdod visi kaķu dzimtas dzīvnieki, un tā ir daļa no kaķu saskarsmes. Elīnas un Ernesta murrāšanas frekvence svārstās apmēram no 25 līdz 150 vibrācijam sekundē. Bez Elīnas un Ernesta murrā arī jenoti, jūrascūciņas, truši, vāveres un lemuri. Zilonīši un gorillas murrā tikai ēdot. 

Zinātnieki joprojām izjūt frustrāciju, jo nespēj paskaidrot kā mūsu dzīvokļa kaķi murrā – kaķa organismā nav nevienas unikālas detaļas, kura varētu būt atbildīga par murrāšanu. Tieši šīs pašas izjūtas pārņem kaķu pētniekus, ja viņiem vaicā “kāpēc”? Kāpēc Elīna murrā daudz vairāk kopš pirmo reizi ieraudzīja 10punkts15 un nekavējoties pārnesa savas mantas uz viņas istabu? Interneta enciklopēdijas redaktoriem esot tikai viena versija – Elīnas murrāšana nav mīlestības izrādīšana, bet gan savas draudzības piedāvājums. Tātad – ja varam ticēt šiem anonīmajiem ķēķa pētniekiem – Elīna beigs traucēt Ulvim mācīties ar skaļu un nepārtrauktu murrāšanu, tiklīdz būs pilnīgi pārliecināta, ka 10punkts15 viņu mīl pavisam un noteikti, un nekad, nekad, nekad nepametīs. Murrāšana ir  ilgas pēc mīlestības, murrrrrrrr

Advertisements

Birkas: , , , , ,

Viena atbilde to “Murrāšana jeb kas notiek dzīvoklī?”

  1. santas tante Says:

    kā reiz esmu svaigi izglītota murrrrāšanas jomā. Gribētu atzīmēt, ka kaķi murrrrrā arī ciešot stipras sāpes un stresainās situācijās. Tā kā Elīnas murrrrāšanās pastiprināšanās varētu ar liecināt par viņas neciešamajām mokām kopš jūsu pirmās tikšanās.
    Bet īsumā- murŗrrrāšanai ir ārstniecisks efekts. Tāpēc diezgan nopietni apsveru iespēju apkārties ar murrrrrīgiem kaķiem, lai izārstētu savas 4 aukstumpumpas, sapūsto sejas nervu, aizkritušo ausi un citas riebeklības, kuras ir mani apsēdušas pēdējās nedēļas laikā.
    Ar cieņu
    Santas Tante

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: